Uluslararası Zeka testi
Uluslararası Zeka testi

Uluslararası Zeka testi

Uluslararası Zeka Testi ile zekanızı belirleyin…. Heyecanlanmayın. Önce bu yazıyı okuyun. Ve hemen ardından zekanızı uluslararası düzeyde test edin. Testte cevaplamanız gereken soru sayısı sadece 40’tır.

Bir IQ testine girmenin birkaç amacı vardır. Her şeyden önce, iç gözlem için faydalı olabilir, kendi göstergelerinizi diğer insanların ortalama göstergeleri ile karşılaştırmanıza, mantık alanında kendi yeteneklerinizi belirlemenize, kavramları öğrenme ve oluşturma yeteneğini değerlendirmenize olanak sağlar, tanımlayabilir güçlülükler ve zayıflıklar.

Bu IQ testi, profesyonel psikologlardan oluşan bir araştırma grubu tarafından geliştirilmiştir. Her gün dünya çapında milyonlarca insan kendi IQ seviyelerini analiz etmek için bu testi kullanıyor. Test, toplanan büyük miktarda istatistiksel bilgi nedeniyle sunulan Gauss eğrisinin IQ ölçekleri ile ilgili doğrulanmış güvenilir bilgiler sağlamaktadır.

Süper yetenekli Zeka

IQ göstergesi (130 birimden fazla ise) ortalama seviyeyi önemli ölçüde aşarsa, böyle bir kişiye Süper yetenekli denir. Genellikle, bu tür göstergeler entelektüel faaliyet için daha fazla fırsat sağlar.

Süper yetenekli bir kişi aşağıdaki niteliklere sahiptir:

  • Konsantre olma ve odaklanma yeteneği
  • Genellikle fark edilmesi zor olan aşırı duyarlılık
  • Belirli konulara olağanüstü ilgi
  • Sürekli kendini geliştirme arzusu, mükemmeliyetçilik
  • Bilgi, yüksek kendi kendine öğrenme ve merak için susuzluk
  • Gelişmiş düşünme yetenekleri, onlardan korkma
  • üstbilişsel farkındalık – planlama yeteneği, edinilen bilgiyi yaşamda kullanma.

Düşük Zeka

Son derece düşük bir IQ seviyesinin göstergeleri, 70 puanın altında zihinsel aktivite ile ilgili sorunları gösterir. Bu IQ seviyesine sahip kişiler yoğun bir şekilde çalışabilir, ancak entelektüel çalışma ihtiyacıyla karşılaştıklarında zorluklar yaşarlar.

Uluslararası Zeka testi

Bu test kolaydan zora doğru giderek artan zorlukta 40 sorudan oluşur.

IQ’yu tahmin etmenize ve mantıksal ve uzamsal düşünme yeteneğinizi, mevcut gerçekleri genelleme ve karşılaştırma yeteneğinizi belirlemenize olanak tanır.

Testi geçtikten sonra, IQ katsayınızı görecek ve ortalama kişiye göre konumunuzu belirleyeceksiniz.

Başlamadan önce, koşulların konsantre olmanıza izin verdiğinden ve hiçbir şeyin sizi rahatsız etmeyeceğinden emin olun.

SORU SOR - CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz