En çok okunan ekonomi dergileri

En çok okunan ekonomi dergileri nelerdir? Sizler için içerik bakımından zengin ve kaliteli en çok okunan ekonomi dergileri listesi hazırladık. Profesyonel yatırımcılar yeni fikirleri bulmak, ortaya çıkabilecek fırsatları değerlendirmek ve bakış açılarını genişletmek için ekonomi, finans veya iş dergilerini takip etmenin kritik olduğunu bilirler. Bunun için bu listeye bakmanızı tavsiye ederiz.

1.Ekonomist

Ekonomist Dergisi Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından yayınlanmaktadır. Derginin ekonomist.com.tr isimli internet portalı bulunmaktadır.

2. Fortune

Fortune Dergisi Group Medya ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından yayınlanmaktadır. Derginin ekonomi ağırlıklı fortuneturkey.com isimli internet portalı bulunmaktadır.

Fortuneturkey.com, 2007 yılında Türkiye’de yayınlanmaya başlayan Fortune Türkiye dergisinin internet sitesi.Dünyada 120 ülkede 5 milyonun üzerinde bir okur kitlesine sahip olan Fortune, dünyanın en çok danışılan, en çok alıntı yapılan ve en çok ödül alan iş dünyası dergisi.Fortune, yayınladığı haberlerin doğruluğu, derinliği, analitik yönlerinin öne çıkışıyla tüm dünyada iş, finans ve teknoloji dünyası için bir referans olarak kabul ediliyor.

Fortune Türkiye, “Türkiye’nin en büyük 500 şirketi”, “Türkiye’nin en güçlü kadınları”, “Yılın iş insanı”, “Türkiye’nin en beğenilen şirketleri”, “40 yaş altı 40” gibi referans niteliğinde çalışmalar yayınlıyor.

3. Bloomberg Businessweek

Bloomberg Businessweek Küresel gazetecilik standartlarında oluşturulan, sürekli değişen iş dünyasına dair analizler, özel haberler, köşe yazıları, röportajlar ve daha fazlasının yer aldığı derginin businessweek.com.tr isminde internet portalı bulunmaktadır. İnternet portalına girmek ücretlidir.

4. Platin

Platin Dergisi, Turkuvaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş. tarafından yayınlanmaktadır. Derginin platinonline.com isminde internet portalı bulunmaktadır.

5. Capital

Capital Dergisi  Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. tarafından yayınlanmaktadır. Derginin capital.com.tr isminde internet portalı bulunmaktadır.

6. Para

Zengin içeriği ve rahat okunan sayfaları ile Türkiye’de güler yüzlü bir ekonomi dergisi yapılabileceğini kanıtlayan haftalık ekonomi dergisi Para, ekonominin gündemini günlük gazeteler hızında çok yakından takip ediyor. Sektörde önemli ve güvenilir bir marka olan Para, bu özelliği ile işadamları, yöneticiler ve yatırımcılar için vazgeçilmez bir referans kaynağı.

7. China Today

Ülkemizde China Today Türkiye adı altında yayınlanan dergi her iki ay da bir basılıp okuyucuları ile buluşuyor. Adından da anlaşılabileceği üzere dergi, Çin Halk Cumhuriyeti’ndeki ekonomi, yatırım ve sektör gelişmelerine odaklanıyor.

8. Z Raporu

Derginin imtiyaz sahibi Ketebe Kitap & Dergi Yayıncılığı A.Ş’dir. Z Raporu, her ay ekonominin tüm alanlarından haberler, ufuk açıcı analizler, kapsamlı dosyalar ve nitelikli yorumlarla, okurlarına ve iş dünyasına zengin bir içerik sunuyor. Z Raporu ile her ay finans piyasalarına, iş ve siyaset dünyasına yön veren eğilimleri yakından takip edebilirsiniz. Derginin zraporu.com isimli internet portalı bulunmaktadır.

9. Inbusiness

Derginin imtiyaz sahibi Turkuaz Haberleşme ve Yayıncılık A.Ş’dir. Derginin inbusiness.com.tr isminde internet portalı bulunmaktadır.

 10. Turcomoney

Turcomoney, 2011 yılının Şubat ayında “dünya dergisi” olma hedefiyle yayın hayatına başladı. Aradan geçen sürede Turcomoney, Türkiye’nin tek uluslararası ekonomi/finans dergisi konumuna geldi. Türkçe-İngilizce yayınladığı ülke raporlarıyla ülkelerin ekonomisini büyüteç altına alıyor, yatırım fırsatlarını ve iş imkanlarını analiz ediyor. Başbakanlar, bakanlar, işadamları, büyükelçiler ve üst düzey bürokratlarla yapılan çarpıcı röportajları sayfalarına taşıyor. Türkiye’nin ve dünya ekonomisinin gündemindeki gelişmeleri, okurlarına aktarıyor. Bu yönüyle Turcomoney, “Devletleri yönetenler” ile “iş dünyasını yönetenler” için bir referans kaynağı. Derginin turcomoney.com isimli internet portalı bulunmaktadır.

Diğer Dergi tanıtımları için tıklayınız

SORU SOR - CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz