Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Pamukbank’ın eski ortağı ve yönetim kurulu başkanı Mehmet Emin Karamehmet’e, 417,4 milyon TL’lik “Adiyen zimmet” suçundan verilen 7 yıl 1 ay 16 gün hapis cezasına yapılan karar düzeltme itirazını dün reddetti.

Hürriyet’in haberine göre bu karar üzerine Karamehmet’in cezası kesinleşti. Karamehmet’in, 1.5 yıl hapis yatacağı belirtildi.

Karamehmet’in avukatlarının ise yasa değişikliklerini de gerekçe göstererek yeniden yargılama başvurusu yapabilecekleri bildirildi.

417,4 MİLYON TL ZİMMET SUÇLAMASI

Karamehmet’in avukatları, İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, Pamukbank’ın eski ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanı Karamehmet’in 417 milyon 435 bin 580 TL’yi zimmetine geçirdiği ve “adiyen zimmet” suçunu işlediği gerekçesi ile 7 yıl 1 ay 16 gün hapis cezasına çarptıran ve onanan kararına Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda karar düzeltme yoluyla itiraz etmişti.

YASA DEĞİŞİKLİĞİ GEREKÇESİYLE İTİRAZ

Karar düzeltme başvurusunda, yasa değişikliği gerekçe gösterilerek, cezanın bozulması istenmişti. Başvuruda, sanıkların temdit gerekçe gösterilerek cezalandırılmasına, temditin suç olmaktan çıkarılmasına dayanılarak, itiraz edilmişti. Başsavcılık itirazı inceledi ve karar düzeltme başvurusu dün reddedildi.

SORU SOR - CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz